Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2017

 

26.7.2017 - včera se v CHS Od Chlumeckého rybníka narodila Rose a Falkovi štěňátka - 3 kluci a 2 holky. Šesté štěňátko se i přes rychlou pomoc nepodařilo zachránit. Mamince a štěňátkům se daří dobře, Rose se zotavuje po císařském řezu.

O štěňátka se stará i Clarka (parťačka Rose z CHS Apraxia Felon), která převzala péči o miminka v době, kdy se Rose probírala z narkózy. Gratuluji chovatelce a maličkým přeji hodně zdraví!!! 

Všechna štěňátka jsou zadaná.

rose-a-falko-stenata.jpg

falko-a-rose-1.den.jpg

falko-a-rose-1.den-a.jpg

 

  

16.7.2017 - do Mladé Boleslavi jsme se vypravili ještě dnes odpoledne, abychom v závěrečné soutěži bojovali o titul nejkrásnějšího psa celé výstavy. Na BIS jsme nedosáhli, skončili jsme druzí, zvítězil nádherný aljašský malamut. I tak to pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Posuzovala srbská rozhodčí paní Štefica Lazič. 

mb1.jpg

 

15.7.2017 - NVP Mladá Boleslav - dokončili jsme Českého Grandšampiona.

Falko včera obdržel  V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU, BOB, BIG a Best of Day!!! Posuzoval ing. Korda a v závěrečných soutěžích MVDr. Šimek.  Za fotky děkuji panu Boguajovi.

nvp-mb.jpg

nvp-mb1.jpg

mb4.jpg

 

 

10.7.2017 - Jihomoravské Derby retrieverů Rohozná u Jihlavy

O víkendu jsme se s Falkem přesunuli na Vysočinu, abychom se zúčastnili víkendových zkoušek pořádaných KCHLS. V sobotu jsme nastoupili na KPZ, Falko je dokončil v I.ceně s počtem 227 bodů jako druhý nejlepší pes těchto zkoušek s titulem res.CACT, v neděli pak probíhaly KZVP, které jsme došli také v první ceně s počtem 168 bodů. Falko skončil na tomto derby  na celkovém 5. místě. Zkoušky jsem si moc užila. Nádherná příroda, pěkné terény, organizace zkoušek, korektní rozhodčí a v neposlední řadě i bezvadná parta lidí - nemělo to chybu. 

rohozna.jpg

 

2.7.2017 - NVP Klatovy - na této výstavě jsme letos nebyli, ale drželi jsme palce dvěma Falkovým dětem. Poprvé se ve třídě mladých ukázala Crazy Sweet Albipolis (na fotce dole), která získala výbornou a krásné druhé místo ze sedmi fen. Paní rozhodčí Jílkové se moc líbila a napsala jí pěkný posudek: 11 měsíční, milý výraz, nůžky, výborné postavení silných končetin, správná horní linie, typický ocas, stavba celkově odpovídá věku.

crazy-nvp-klatovy.jpg

Její vrhový bráška Caesar Smart Albipolis dostal také hezký posudek a známku výborná. Oběma gratuluji!!!  

 

27.6.2017 - na sobotní MVP v Brně se naposledy ve třídě dorostu předvedla Falkova dcera Josephine Bismilláhi, která od pana rozhodčího MVDr. Šimka dostala moc pěkný posudek a ocenění VN2 (z pěti fen). Katko, gratuluji!!!

 

23.6.2017 - Falko a Rose budou mít štěňátka!!! Dnešní sono potvrdilo, že Rose (Femme Fatale Estrella de Oro) je březí. Štěňátka se narodí koncem července, měla by mít smetanovou barvu a pěkný pigment.  Na malé medvídky se moc těšíme, věříme, že budou typově vyrovnaní, protože Falko a Rose jsou si hodně podobní. Plno  zajímavostí včetně "těhotenského" kalendáře najdete na stránkách budoucí maminky Rose:

https://www.golden-retriver.cz/index.php/stenata-zlaty-retrivr/stenata-zlatyretrivr/2-uncategorised/164-stenata-vrh-d

lidice.jpg

 

23.6.2017 - šikovná Crazy Sweet Albipolis (Agatka a Falko) - 10 měsíců a její příprava na PZ.

crazy-a-kachna.jpg

crazy-a-kachna1.jpg

crazy-a-kachna2.jpg

 

23.6.2017 - Jeremiáš Bismilláhi (Heidi a Falko) - 8 měsíců

jeremiasek8-mesicu.jpg

 

12.6.2017 - Podbrdský pohár v Hrádku u Rokycan.

O víkendu jsme zajeli na Rokycansko, kde se konaly dvě zkoušky, pořádané RK CZ. V sobotu to byly KLZ. Mým cílem bylo dojít tyto zkoušky v I.ceně. Podařilo se, získali jsme pouze dvě trojky, a to za klid na stanovišti - Falko byl uvázaný (tato honitba je hodně zazvěřená a já se bála, aby Falko nevyrazil, kdyby honci zvedli zvěř) a za barvu, kdy Falko jednou sešel. Z devíti zúčastněných psů jsme skončili na pátém místě.

V neděli probíhaly vodní práce, které jsme došli také v I.ceně pouze s jednou trojkou z přinášení. Falkovi se při aportu v terénu nepodařilo uchopit napoprvé kachnu, dvakrát si ji upravoval, a tak jsme dostali malou pomocnou 2, která však ovlivnila výslednou známku. Tady jsme skončili na třetím místě z 11 nastoupených psů.

podbrdsky-pohar.jpg

podbrdsky-pohar-barva.jpg

podbrdsky-pohar-voda.jpg

 

Celkově jsme obsadili nádherné 2.místo (součet bodů za KLZ a KZVP) v Podbrdském poháru. Spolu s Gryffovým dalším synem Adamem (Angel Heart Magic Spell) jsme jako jediní dva obě zkoušky dokončili v I.ceně.  Protože Adam byl o něco málo lepší než Falko, stal se nakonec vítězem letošního Podbrdského poháru!!!!! Vaškovi a Ivaně moc a moc gratuluji k šikovnému Adamovi!!!

Na pátém místě v celkovém pořadí za oba dva dny skončil další Gryffův syn Baddy (Angel Wings Magic Spell), který v sobotu na lesních zkouškách zaváhal na barvě, a ta ho "hodila" do třetí ceny, v neděli pak vodní práce dokončil v I.ceně.  Také Leošovi a Ilonce patří moje gratulace!!! 

 

31.5.2017 - prvním Falkovým štěňátkům (maminka Odeta Emilli z Měsíčních plání) je právě rok. Ebby, Aiwo, Argo, Akime a Alvine, přeji vám všechno nejlepší, hodně zdraví a krásný psí život.

 

emilli-a-falko.jpg

 

28.5.2017 -  rande Falka s temperamentní a milou fenkou Rose (Femme Fatale Estrella de Oro) proběhlo úspěšně, a zda budou z tohoto setkání štěňátka, budeme s jistotou vědět koncem června. Oba dva jsou si hodně typově podobní, mají i stejné povahové vlastnosti a oba jsou šikovní na práci. Více informací o Rose se dozvíte na webových stránkách CHS Od Chlumeckého rybníka - www.golden-retriver.cz  

rose-a-falko.jpg

rose-a-falko1.jpg

  

27.5.2017 - po dlouhé pauze opět na klubové výstavě pořádané RK CZ na Konopišti. Goldeny -  psy posuzovala známá anglická rozhodčí a chovatelka paní Ruth Turner (CHS Amilone). Falka jsem vystavovala ve třídě pracovní a vyběhali jsme si V2, res. CAC. Posudku paní Turner si moc vážím.

Posudek: krásná stavba těla, krásný typ, velmi kvalitní pes, pěkná hlava a výraz, velmi ušlechtilý typ, krásný rovný hřbet, dobře nasazený ocas, pěkná kostra, krásné nohy, výborná kondice, velmi pěkný pohyb, pohybuje se s lehkostí.

 

20.5.2017 - IHA Wieselburg. S Falkem jsme si udělali výlet k našim jižním sousedům do Rakouska. Goldeny na této výstavě posuzovala slovinská rozhodčí paní Maria Korošec. Falko dostal hezký posudek a známku V1, CACA. 

Posudek: Pěkný, silný pes, velmi dobře osvalený, proporcionální, krásná hlava a výraz,  výborný krk, horní linie a nasazení ocasu, dobrý hrudník, pěkná srst, pěkný pohyb, správný temperament.

 

Dnešní den byl významný pro Crazy Sweet Albipolis, která ve svých necelých 10 měsících úspěšně složila psí maturitu. V Prosečné zvládla s Petrou OVVR na plný počet bodů!!! Petro, moc a moc gratuluji  k šikovné fenečce!!!

  

16.5.2017 - Krajská výstava psů Hradec Králové - goldeny posuzoval polský rozhodčí A. Skrzynski. Vstup do třídy mladých se vydařil hned dvěma štěňátkům Agathky a Falka. Cesar Smart Albipolis - V1, VTM, Carol Sweet Albipolis - V2. Krajským vítězem se stal Gryffův vnuk Baddy Jackie´s Dream, který se v závěrečných soutěžích umístil na krásném II.místě za VIII. skupinu.  Na fotce Cesar (Gerri). Všem gratuluji!!!

hradec.jpg

 

8.5.2017 - "Člověk míní, D1 mění...." na klubovou výstavu KCHLS do Humpolce, kam jsem Falka hlásila do třídy pracovní, jsme dorazili pozdě, na D1 se stala nehoda, která nás uvěznila v koloně na hodně dlouho. Stejně jsme si ale s Falkem sobotní den užili, okolo závodiště Zlatá podkova je krásná příroda, vybízející k dlouhým procházkám, a setkání s přáteli, které jsem dlouho neviděla, mi udělalo také radost. Po skončení posuzování proběhlo vyhlášení výsledků Anka cup, s Falkem jsme dostali krásný pohár a diplom za DUAL PURPOSE 2016. Zde jsou naše výsledky za loňský rok:

Výstavy: 9xCAC, 1xres.CAC, 2xV3, CACIB, 3xCAC ČMKU, 2x Národní vítěz, 2x Best dog, Vítěz Třeboně 2016, 3xBOB, BIG, BIG5

Zkoušky: KSZVP Kařez - I.cena,  Pohár světa myslivosti Kosičky: KSZVP - I.cena CACT, Vítěz zkoušek, KPZ - I.cena, CACT,  Vítěz zkoušek, celkový Vítěz Poháru Světa myslivosti, Jihočeské derby: KPZ - I.cena, KSZVP - I.cena, KVZPR - II.cena   

dual-purpose.jpg

Na výstavě jsme potkali kouzelnou Falkovu dceru Pepinu (Josephine Bismilláhi), která se vystavovala v dorostu a po oba dva dny dostala pěkné posudky a známku VN. V sobotu se pořadí nezadávalo, v neděli byla VN2. Katko, moc gratuluji!!!

pepca-humpolec.jpg

 

8.5.2017 - Baddy (FTCh Angel Wings Magic Spell "U") - syn Cashirky a Gryffina  získal na dnešní krajské výstavě ve Staňkově V1, VT, Krajský vítěz. Posuzoval MVDr. Šimek. Ilonko a Leoši, gratuluji!!!

baddy-2.5..jpg

 

27.4.2017 - grooming aneb chystáme se do Humpolce. Za krásnou úpravu srsti a za milé setkání a povídání děkuji Natalyi Romashko. Přichystala si pro mě velké překvapení - je totiž majitelkou Gryffovy vnučky.

grooming.jpg

falko.jpg

 

23.4.2017 - Anka cup (KCHLS) - Falko je DUAL PURPOSE 2016. Mám velkou radost. V loňském roce se nám dařilo jak na poli pracovním, tak i ve výstavním kruhu. Celkově jsme získali 131 928 bodů.

armons-gh.jpg

 

23.4.2017 - MVP České Budějovice

Crazy Sweet Albipolis - VN1 ve třídě dorostu. Panu rozhodčímu ze Slovenska se Crazy moc líbila, zejména její předvedení v pohybu. Gratulaci posílám do Vrchlabí do rodné CHS!!!

 

23.4.2017 - WT Turovec

Včerejší WT se nám nepovedly, tedy abych byla přesnější, Falko pracoval s velkou chutí jemu vlastní, ale já jsem zaváhala hned na první disciplíně, kdy jsem si měla jít pro dummy já a Falko měl zůstat sedět. Zapomněla jsem dát důrazný povel "Zůstaň!" a jakmile jsem se rozešla, Falko vyběhl. Rychle jsem si uvědomila chybu a dala povel, ale už bylo pozdě, takže za 0. Další disciplíny už byly s nádherným počtem bodů. Takže celkově: 20/19/20/0. Co na to říct. Jen to, že chybami se člověk učí. Jak správně říkala Romana Chobotská - nepředvídatelné WT.  Ale nic se neděje, baví nás to a pokračujeme dál...  

 

16.4.2017 - MVP Praha Letňany

Crazy Sweet Albipolis - VN2 ze šesti pěkných feneček ve třídě dorostu

 crazy-sweet-albipolis-1.jpg

crazy-sweet-albipolis.jpg

Caesar Smart Albipolis  - také VN2 ze čtyř pejsků ve třídě dorostu

caesar-smart-albipolis.jpg

Gratuluji chovatelce Petře Matouškové a přeji hodně dalších úspěchů!!! 

 

10.4.2017 - Crazy Sweet Albipolis - 8 měsíců (Falko a Agatha Sweet Albipolis)

crazy-8-mesicu.jpg

 

8.4.2017 - dnes je tomu rok, co nás opustil náš milovaný Brad. Stále na Tebe, Brade, vzpomínáme, navždy zůstaneš v našich srdcích. 

brad.jpg

 

23.3.2017 - v neděli uplyne osm let od doby, kdy se v CHS Flores Vitae narodila naše Sandra - anděl s ďáblem v těle. Je těžko uvěřitelné, že tímto dnem vstupuje do světa seniorů, vidím ji pořád před sebou jako malé zvídavé štěňátko, které má v sobě tolik energie. Kolikrát jsem byla unavená už jen z pohledu na ni, na nevybouřitelné a neúnavné štěně. Dnes je to občas dáma, ale většinou stále stejné třeštidlo. Se svými dětmi -  Hermínou a  Falkem si hodně hraje, ale na druhou stranu má už  také  ráda svůj klid a pohodlí. 

Sandro, máš všechno, co lze pejskům dopřát, milující rodinu, plnou mističku, občas i něco dobrého na zub, a proto Ti nepřejeme nic  jiného než pevné zdraví. Všem sourozencům z vrhu "A" Flores Vitae také jen to nejlepší. Ať jste všichni zdrávi!  Fotky: "jak šel čas..."

 

sandra.jpg

sandra1.jpg

sandra2.jpg

sandra3.jpg

sandra4.jpg

sandra5.jpg

sandra6.jpg

 

22.3.2017 - Josephine Bismillahi (Heidi a Falko) - téměř 5 měsíců. Pepina se chystá na svou výstavní premiéru na NVP v Ostravě.

pepca.jpg

 


18.3.2017 - máme s Falkem za sebou naše první WT. Ještě před měsícem to pro nás byla "španělská vesnice", ale na druhou stranu pro mě velká výzva a chuť zkusit něco jiného, nového. Po úvodní disciplíně ve třídě E  jsem si v duchu říkala, že vědět, do čeho jdu, tak nikdy neseberu odvahu Falka přihlásit. Nicméně je to za námi, bojovali jsme ze všech sil a od sympatických Angličanů jsme dostali celkem 62 bodů z 80 možných. Něco jsem zkazila já, něco Falko, celkově ale jako tým dobré. Všem děkuji za podporu, zejména Romaně Chobotské za skvělé tréninky a cenné rady, Markétě Špičkové za to, že tam byla s námi a držela nám palce a Barboře Křížové za krásné fotky. Těším se na další tréninky a soutěže.

wt1.jpg

wt2.jpg

wt3.jpg

wt5.jpg

wt7.jpg

wt8.jpg

 

14.3.2017 - Bacardi Fidela Amiko "Koudy" - 6 měsíců (Falko a Izzi - Dutch Desire Estrella de Oro)

bacardi.jpg

 

7.3.2017 - Zoey (Carol Sweet Albipolis) se svou smečkou

zoey-se-svou-smeckou.jpg

zoey-hlavicka.jpg

 

6.3.2017 - z včerejšího tréninku na Jílovišti. Za fotku Falka děkuji Petrovi Valentovi.

jiloviste.jpg

 

27.2.2017 - na jednom z posledních letošních honů na Konopišti - Adam (FTCh CZ Angel Heart Magic Spell "U" - Gryff a Cashira)

adam.jpg

 

27.2.2017 - Argo Radost z Kocandy - 9 měsíců

argo-rzk.jpg

argo-rzk1.jpg

 

27.2.2017 - Josephine Bismilláhi (Pepča) - 4 měsíce

pepca-4mesice.jpg

 

27.2.2017 - Crazy Sweet Albipolis - 7 měsíců

crazy-unor.jpg

crazy-unor2.jpg

crazy-unor1.jpg

 

20.2.2017 - sobotní dummy trénink na Jílovišti s Romanou Chobotskou se i přes blátivé počasí vydařil. S Falkem jsme si cvičení moc užili.

dummy.jpg

dummy1.jpg

dummy2.jpg

 

19.2.2017 - ani šikovná Zoey (Carol Sweet Albipolis) nezahálí. S paničkou se zúčastnily loveckého výcviku u Martina Luňáka.

carol.jpg

 

14.2.2017 - Crazy Sweet Albipolis (Agatha a Falko) - 6,5 měsíce

crazy-6-5-mesice.jpg

 

2.2.2017 - Alvin Radost z Kocandy (Emilli a Falko) ve svých 8 měsících úspěšně složil zkoušky základní poslušnosti ve výcvikovém středisku pro psy v Malenivách u Karlových Varů - http://www.malenivy.cz/. Ze všech zkoušených disciplín získal známku výborná, jeho chování bylo ohodnoceno jako velmi vyrovnané. Gratuluji a přeji hodně radostí a dalších úspěchů majitelům!!!  

31.1.2017 - Alma Ebby Radost z Kocandy - 8 měsíců (Falko a Emilli)

alma-ebby-8-mesicu.jpg

 

31.1.2017 - pár fotek naší Hermíny (Aladriel Golden Hevanar)

p2011216.jpg

p2011206.jpg

p2011259.jpg

p2011221.jpg

p2011312.jpg

p2011249.jpg

 

29.1.2017 - Pepča a Jeremiášek Bismilláhi - 3 měsíce

pepca-a-jeremiasek.jpg

 

22.1.2017 - Gryffovi je 13 let!!! Gryffine, do dalších let, a já věřím, že jich bude ještě hodně, Ti přejeme jen a jen zdraví, všechno ostatní máš. Ať se Ti dobře běhá!!!

p1201024.jpg

gryff-a-falko.jpg

gryff.jpg

gryff-13a.jpg

 

22.1.2017 - Crazy Sweet Albipolis (Agatha a Falko) - 5 měsíců

crazy-sweet-albipolis.jpg

 

20.1.2017 - také půlroční Alvin (Emilli a Falko) si užívá sněhu a krásné zimy na horách. Roste z něho mohutný pěkný pes.

alvin-na-horach.jpg

 

14.1.2017 - společná fotka naší smečky (zleva Sandra, Gryff, Falko a Hermiona).

vsichni.jpg

vsichni1.jpg

 

9.1.2017 - Pepča (Josephine Bismilláhi - Falko a Heidi) je ještě maličká, na svou výstavní premiéru se teprve chystá.

pepca.jpg

pepina.jpg

 

9.1.2017 - Hanácká národní výstava psů - goldeny posuzovala sympatická rozhodčí z Rakouska, paní Susanne Höger. Na této výstavě se prezentovala hned čtyři štěňátka po Falkovi a Agátce Sweet Albipolis.

Crazy Sweet Albipolis VN1

vystava-crazy.jpg

Carol Sweet Albipolis VN3

vystava-carol.jpg

Caesar Smart Albipolis - VN1

vystava-cesar.jpg

Car Smart Albipolis - N2

vystava-car.jpg

Všem moc gratuluji a přeji hodně štěstí na dalších výstavách. 

 

5.1.2017 - Crazy Sweet Albipolis (Agatha a Falko) - 5 měsíců

crazy-5m..jpg

 

3.1.2017 - Jeremiáš Bismilláhi - 9 týdnů (za chvíli se už na klín a do náruče paničce nevejde)

jeremias-9tydnu.jpg

jeremias-9t..jpg

 

2.1.2017 - letošní nový rok začínám nejen přáním všeho dobrého přátelům, kamarádům a našim příznivcům, ale především vzpomínkou na našeho milovaného Brada (Brad the Best Baron), na jeho nedožité 15. narozeniny. Brade, není dne, kdy bychom si na tebe nevzpomněli. Navždy zůstaneš v našich srdcích, nikdy na tebe nezapomeneme.  

2.jpg